Úvodní strana / Články / Odkazy
Fotky / Downloadz /

  Zpět do nadřazené sekce Rituály & praktická magie  

Vytisknout Vytisknout

Menší pentagramový rituál

Osobně považuji vymítací rituál za nejdůležitější rituál vůbec. Jeho provedení by mělo být začátkem i koncem každé magické akce. Kromě toho se používá i samostatně za účelem vycentrování a doplnění sil. Výborně se hodí i k magické očistě místa nebo jako součást duševní hygieny. Je to jeden z mála magických rituálů, které lze bez obav provádět denně a je k tomu přímo určen). Tradiční verze většího i menšího pentagramového vymítacího rituálu nepatří k mým favoritům, protože mi připadá příliš zatížená kabbalistickým pojetím magie a monoteistickou symbolikou vůbec. Hodí se však jako výborný studijní materiál, abych nekřivdil. Následující body popisují zjednodušenou verzi menšího pentagramového rituálu, vhodnou pro ty, kteří si nepotrpí na velké obřadnosti. Je stejně dobrá jako kterákoliv jiná.

1) Kříž

Nahrazuje kabbalistický kříž v tradicionalistickém pojetí.

 1. Postav se směrem k východu nebo jak chceš
 2. S nádechem vzpaž pravou ruku a představ si kouli bílého světla nad svou hlavou. S výdechem veď ruku dolů a pozoruj kouli jak sestupuje tvou hlavou a mění se v sloup bílého světla procházející srdcem.
 3. Nadechni se, rozpaž obě ruce a představ si proud jasně červeného světla procházející pažemi. Pomalu vydechuj.
 4. Při třetím nádechu si kolem sebe představ kouli modrého světla, asi tři metry v průměru a pomalu vydechni.

Pokud to dovolí okolnosti, intonuj postupně samohlásky "I" při bílém, "A" při červeném a "O" při modrém světle – účinnost se mnohonásobně posílí. Intonovat je potřeba hlasitě, tak aby se rozvibrovalo celé tělo i prostor kolem.

Tuto část lze používat i jako samostatný rituál sloužící k okamžitému doplnění sil a posílení ochrany.

2) Kruh

 1. Špicí nože kolem sebe na podlaze vyznač kruh, dostatečně prostorný, aby ses v něm mohl volně pohybovat po celou dobu operace.
 2. Postav se doprostřed, čelem ve směru, kterým jsi stál předtím a napřáhni před sebe pravou ruku (nebo tu, kterou preferuješ) s nožem (nemáš-li po ruce, použij ukazovák).
 3. Načrtni před sebou ve vzduchu pentagram. Zpravidla se začíná v levém dolním rohu a pokračuje k hornímu hrotu atd. Při tom si můžeš představovat, jak hrot nože nebo špička ukazováku za sebou zanechává planoucí stopu jasného namodralého světla.
 4. Črtání pentagramů vylaď se svým dechem. Při pohybu ruky vzhůru nadechuj, s pohybem dolů vydechni, na vodorovné lince zadrž dech.
 5. Pro posílení pentagramu je možné do jeho středu vepsat formuli "IAO" nebo si představovat jeho nabíjení energií, či obojí.
 6. Otoč se o 90° po směru hodinových ručiček (nebo proti, je-li libo).
 7. Stejným způsobem načrtni pentagramy i po zbývajících třech stranách kruhu.

Nakonec tedy skončíš čelem k té straně kde jsi začal. Kruh je uzavřen. Zde se přivolávají ochranné síly ke kruhu (ať už nějakým říkadlem nebo jen v myšlenkách).

Následuje znovu "Kříž". Není třeba celý postup opakovat, stačí si jen připomenout závěrečnou vizualizaci.

Při ukončování operace je postup stejný, jenomže ochranné síly propouštíte.

Varianty

Jak už jsem jednou napsal, toto není jediný existující postup. Jako kuriozitu uvádím následující předpis, který je samozřejmě zcela funkční:

naprahni_pravou_ruku ();
$i=8;
while ($i–) {
  nacrtni_pentagram ();
  otoc_se_o ("45°CW");
  }
pripaz_pravou_ruku();

Ale nejkratší vymítací rituál obsahuje pouze tři slova: FUCK YOU BASTARDS!

 

In Xaos,
ChaoSpace

O vymítacích rituálech se lze dozvědět více ve článku Phila Hinea Úvod do vymítacích rituálů.

 

  Zpět do nadřazené sekce Rituály & praktická magie  

Vytisknout Vytisknout

Naposled přidané články

Copyright © ChaoSpace 2001-2019