Úvodní strana / Články / Odkazy
Fotky / Downloadz /

  Zpět do nadřazené sekce Články  

Vytisknout Vytisknout

Hrabě

Proč je tu ChaoSpace

S dílem Petera Carrolla jsem se seznámil někdy koncem roku 1999. Od začátku mě fascinovala úžasná jednoduchost a křišťálová průzračnost myšlenek, ze kterých celý systém Chaos Magick – Magie Chaosu vyrůstá. Postupně přibývala další jména: A.O. Spare, Phil Hine, Ray Sherwin, marik, Fireclown ... Přede mnou se otevřel celý jeden myšlenkový svět.

Jeho nejplastičtějším médiem se hned v počátcích stal Internet. Weby jako Autonomatrix, Z-cluster, Chaos Matrix, a5e už patří k legendám. Jejich zásluhou došlo k takřka okamžitému zasetí semínek pochybností a rozkolu tam, kde bylo potřeba.

Jak pokračovala moje "průzkumnická práce", stále víc jsem pociťoval absenci podobného webu v češtině, jehož filosofie by vycházela ze stejného kořene, a který by mohl sloužit jako dostatečně silná informační základna pro cestu univerzem bez středu a bez hranic, univerzem, které neřídí žádný potřeštěný bůh ani nikdo jiný, univerzem, které nás má všechny na klobáse.

Sigil

Začátkem roku 2002 se mi tedy podařilo dát dohromady první verzi ChaoSpace, která vlastně až tak nestojí za řeč, kromě toho, že konečně byla. Přibližně v plovině roku 2003 bylo kompletně přepsáno jádro webu a z ChaoSpace se stal malý portál, který si začal dobývat své místo na slunci, nyní konečně díky pomoci přispivatelů z řad samotných návštěvníků.

Zde bych chtěl poděkovat všem, kteří přiložili ruku k dílu a poskytli své překlady nebo vlastní tvorbu. Bez jejich úsilí by byl tento web mnohem chudší.

Na přelomu let 2004/2005 došlo ke druhé velké změně a portál získal podobu, kterou má nyní.

Slabinou a zároveň předností takového portálu je jeho vyhraněnost. Slabinou proto, že jen zvolna získává své stálé příznivce, a těžko kdy bude trhat žebříčky návštěvnosti "duchovních" webů (po pravdě řečeno, otázkou je, proč by měl...). Chaos Magick nikdy nebyla směrem určeným širokému zástupu a tak by to mělo i zůstat. Na druhou stranu, egregor takového webu je podstatně kompaktnější a snad i inteligentnější.

Jméno portálu bylo zvoleno víceméně náhodně, ale ne bez rozmyslu. Výsledná složenina symbolizuje to, co si od jeho existence slibuji: že bude prostorem, kde se bude svobodně projevovat tvořivá síla Chaosu.

Mám tedy dát jednoduchou odpověď na otázku proč je tu ChaoSpace. Chci, aby zde byl kvalitně vedený český web věnovaný moderní magii nezatížené duchařským balastem.

 

In Chaos

Hrabě

 

  Zpět do nadřazené sekce Články  

Vytisknout Vytisknout

Naposled přidané články

Copyright © ChaoSpace 2001-2019